marzec 2009

Monthly Archive

Dni Socjologa na UMCS

admin 25 marca 2009 | : Ogólne


Zastanawiasz się nad swoim miejscem w socjologii? W gąszczu myśli i teorii chciałbyś odnaleźć coś wyjątkowego, a może stworzyć coś własnego? A może po prostu chcesz sprawdzić, jak socjologię pojmują inni?

Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji studenckiej Socjolog jest artystą, która odbędzie się w Lublinie w dn. 22 kwietnia 2009 jako część III edycji Dni Socjologa ( 21-23 kwietnia 2009).

Wspólnie zastanowimy się nad tym, co studentów pociąga i niepokoi najbardziej w ich socjologicznej karierze. Będziemy starali się spojrzeć na socjologię z wielu różnych stron, by móc choćby po części odpowiedzieć sobie na pytanie: po co nam socjologia? I, co najważniejsze, spróbujemy udowodnić, że socjolog to prawdziwy artysta!

Spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego

admin 16 marca 2009 | : Ogólne

Postać Jamesa Bonda jest obecna w kulturze masowej od niemal półwiecza. Żywotność serii najsłynniejszego agenta jest fenomenem, który doczekał się analiz marketingowych, psychologicznych czy artystycznych. Zjawisko to będzie tematem najbliższego spotkania Studenckiego Klubu Filmowego, cyklicznego przedsięwzięcia realizowanego przez Samorząd Studencki UŚ. SKF to nie tylko możliwość zobaczenia najnowszych filmów na dużym ekranie, ale przede wszystkim szansa na wysłuchanie ciekawych prelekcji i komentarzy. Tym razem komentatorami nie tylko filmowej rzeczywistości będą dr Krzysztof Łęcki oraz dr Paweł Ćwikła z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Eksperci serii bondowskiej zadadzą sobie pytanie: Ilu jest Bondów? Zapraszamy na projekcję filmu 007 Quantum of Solace z prelekcją i dyskusją, we wtorek, 24.03.2009, o godz. 17:00 do kina Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13. Bilety w cenie 10zł dla wszystkich do nabycia w kasach kina. W naszych spotkaniach uczestniczą nie tylko studenci!