Już za tydzień wyruszymy w filmową podróż do Czech. Poznamy nauczyciela, który tuż przed emeryturą rezygnuje z pracy w szkole i zatrudnia się w punkcie skupu butelek… To początek historii w filmie “Butelki zwrotne” - kapitalnej komedii obyczajowej - nieobarczonej bagażem taniego gagu, ze znakomicie nakreślonymi postaciami.

W film wprowadzi nas dr Teresa Sikora (Instytut Psychologii UŚ), która zapowiedziała, że na “Butelki zwrotne” nie powinni iść mentalnie leniwi; nie ma tutaj rubasznych dowcipów (no…, może poza dwoma), potwierdzania stereotypów czy oczywistych puent. To film dla otwartych na inność - inność nienachalną; wkomponowaną w płeć, wiek, doświadczenie. To, przede wszystkim, film dla tych, którzy potrafią, chociaż czasem, nie narzucać swoich przekonań. To film-trening wyobraźni dla doznań jeszcze nie poznanych bądź już zapomnianych. O(d)żywczy. Z amoralnym finałem?.. O czym on właściwie opowiada?… Spróbujmy wspólnie o tym porozmawiać.

czwartek, 22.01.2009, godz. 17:00
Film: Butelki zwrotne, reż. Jan Svěrák, 100 minut
Miejsce: Kino Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Bilety już w sprzedaży w cenie 10zł dla wszystkich

W spotkaniach SKF mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani, nie tylko studenci!