Postać Jamesa Bonda jest obecna w kulturze masowej od niemal półwiecza. Żywotność serii najsłynniejszego agenta jest fenomenem, który doczekał się analiz marketingowych, psychologicznych czy artystycznych. Zjawisko to będzie tematem najbliższego spotkania Studenckiego Klubu Filmowego, cyklicznego przedsięwzięcia realizowanego przez Samorząd Studencki UŚ. SKF to nie tylko możliwość zobaczenia najnowszych filmów na dużym ekranie, ale przede wszystkim szansa na wysłuchanie ciekawych prelekcji i komentarzy. Tym razem komentatorami nie tylko filmowej rzeczywistości będą dr Krzysztof Łęcki oraz dr Paweł Ćwikła z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Eksperci serii bondowskiej zadadzą sobie pytanie: Ilu jest Bondów? Zapraszamy na projekcję filmu 007 Quantum of Solace z prelekcją i dyskusją, we wtorek, 24.03.2009, o godz. 17:00 do kina Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13. Bilety w cenie 10zł dla wszystkich do nabycia w kasach kina. W naszych spotkaniach uczestniczą nie tylko studenci!