Na początku marca odbył się II Chorzowski Festiwal Nauki. Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz wszystkich osób, które interesują się szeroko pojętą nauką. Podczas kilku dni odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy, prezentacje, dyskusje panelowe, konkursy i wycieczki.Podczas Festiwalu nie zabrakło Koła Naukowego Socjologów. 11-tego marca zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w III Liceum Ogólnokształcącym im. St. Batorego:

• “Nauka oddychania - warsztaty z emisji głosu” - warsztaty przeprowadziła Małgorzata Kłoskowicz;
  •  ”Za pan brat z emocjami” -przygotowane przez Sylwię Wacławik;
  • “Świstak, sreberko i kopytko, czyli w świecie reklamy” - przeprowadziła Anna Orska